filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
AACTA
2008
http://aacta.org/
Australijski Instytut Filmowy / Australijska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych
Data wręczenia nagród:
5 grudnia
AFI / AACTA (od 2012 roku)
Najlepszy film
wygrane
Czarny balonik
(2008)
Tristram Miall
nominacje
Namiastka nieba
(2007)
Cathy Overett
,
Anton Smit
The Jammed
(2007)
Sally Ayre-Smith
,
Dee McLachlan
,
Andrea Buck
The Square
(2008)
Louise Smith
Najlepsza aktorka
wygrane
[Monic Hendrickx]
Monic Hendrickx
jako Tahmeena w filmie
Namiastka nieba
(2007)
nominacje
Noni Hazlehurst
Bitter & Twisted
(2008)
Emma Lung
The Jammed
(2007)
Veronica Sywak
The Jammed
(2007)
Najlepszy aktor
wygrane
[William McInnes]
William McInnes
jako John Woldring w filmie
Namiastka nieba
(2007)
nominacje
Rhys Wakefield
Czarny balonik
(2008)
Guy Pearce
Houdini: Magia miłości
(2007)
David Roberts
The Square
(2008)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Elissa Down]
Elissa Down
Czarny balonik
(2008)
nominacje
Peter Duncan
Namiastka nieba
(2007)
Dee McLachlan
The Jammed
(2007)
Nash Edgerton
The Square
(2008)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Toni Collette]
Toni Collette
jako Maggie Mollison w filmie
Czarny balonik
(2008)
nominacje
Leeanna Walsman
Bitter & Twisted
(2008)
Maeve Dermody
Martwa rzeka
(2007)
Saskia Burmeister
The Jammed
(2007)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Luke Ford]
Luke Ford
jako Charlie Mollison w filmie
Czarny balonik
(2008)
nominacje
Erik Thomson
Czarny balonik
(2008)
Anthony Hayes
The Square
(2008)
Joel Edgerton
The Square
(2008)
Najlepsza aktorka w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Kat Stewart]
Kat Stewart
jako Roberta Williams w serialu
Porachunki
(2008)
nominacje
Phoebe Tonkin
H2O, wystarczy kropla
(2006)
Alison Whyte
Satysfakcja
(2007)
Diana Glenn
Satysfakcja
(2007)
Najlepsza australijska aktorka w produkcji zagranicznej
wygrane
[Cate Blanchett]
Cate Blanchett
jako Elżbieta I w filmie
Elizabeth: Złoty wiek
(2007)
nominacje
Rachel Griffiths
Bracia i siostry
(2006)
Nicole Kidman
Złoty kompas
(2007)
Judy Davis
Życie po falstarcie
(2007)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Namiastka nieba
(2007)
Antony Partos
nominacje
Cios w serce
(2008)
Chris Abrahams
Czarny balonik
(2008)
Michael Yezerski
Najlepsza reżyseria filmu dokumentalnego
wygrane
The Oasis
(2008)
Ian Darling
,
Sascha Ettinger-Epstein
nominacje
Beyond Our Ken
(2008)
Luke Walker
,
Melissa Maclean
Rachel: A Perfect Life
(2007)
Fiona Cochrane
Rare Chicken Rescue
(2008)
Randall Wood
Najlepsza scenografia
wygrane
Houdini: Magia miłości
(2007)
Gemma Jackson
nominacje
Cios w serce
(2008)
Pete Baxter
Dzieci z Jedwabnego Szlaku
(2008)
Steven Jones-Evans
Namiastka nieba
(2007)
Laurie Faen
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
H2O, wystarczy kropla
(2006)
Trzy nastolatki przypadkowo ulegają przedziwnej metamorfozie. Gdy spadnie na nie choć kropla wody, zmieniają się w syreny.
nominacje
Double the Fist
(2004)
Doug Bayne, Adam MacGowan, Michael Blake (VI) i Bill McGuire (III)
Gabriel
(2007)
Matthew Graham (I) i Steve Anderson (XXV)
Houdini: Magia miłości
(2007)
James Rogers (III)
Najlepsze kostiumy
wygrane
Cios w serce
(2008)
Cappi Ireland
Historia Iris i jej dwóch kochanków: jeden angielski łobuz, drugi uczciwy bokser. Kobieta myśli, że ma wszystko pod kontrolą, ale "zabroniony" związek może to zmienić.
nominacje
Cześć, jestem Esther
(2008)
Shareen Beringer
Dzieci z Jedwabnego Szlaku
(2008)
Kym Barrett
,
Wenyan Gao
Houdini: Magia miłości
(2007)
Susannah Buxton
Najlepsze osiągniecie w rzemiośle w filmie krótkometrażowym
wygrane
Four
(2008)
Xanthe Highfield
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Namiastka nieba
(2007)
Robert Humphreys
nominacje
Cios w serce
(2008)
Geoffrey Simpson
Czarny balonik
(2008)
Denson Baker
Houdini: Magia miłości
(2007)
Haris Zambarloukos
Najlepsze zdjęcia w filmie dokumentalnym
wygrane
A Northern Town
(2008)
Andrew Commis
,
Rachel Landers
nominacje
Bomb Harvest
(2007)
Kim Mordaunt
Night
(2008)
Laurie McInnes
Rare Chicken Rescue
(2008)
Randall Wood
Najlepszy aktor w dramacie telewizyjnym
wygrane
[Gyton Grantley]
Gyton Grantley
jako Carl Williams w serialu
Porachunki
(2008)
nominacje
Don Hany
East West 101
(2007)
William McInnes
East West 101
(2007)
Callan Mulvey
Gliniarze z Melbourne
(2008)
Najlepszy australijski aktor w produkcji zagranicznej
wygrane
[Heath Ledger]
Heath Ledger
jako Joker w filmie
Mroczny Rycerz
(2008)
nagroda przyznana pośmiertnie
nominacje
Russell Crowe
American Gangster
(2007)
Eric Bana
Kochanice króla
(2008)
Jack Thompson
Miłosne gierki
(2008)
Najlepszy dramat telewizyjny dla dzieci
wygrane
Na wysokiej fali
(2005)
Noel Price
,
Dennis Kiely
nominacje
Animalia
(2007)
Murray Pope
,
Ewan Burnett
Double Trouble
(2008)
Rachel Clements
,
Terry Jennings
H2O, wystarczy kropla
(2006)
Joanna Werner
,
Jonathan M. Shiff
Najlepszy dźwięk
wygrane
Namiastka nieba
(2007)
Anne Breslin
,
William Ward
,
Andrew Plain
nominacje
Cios w serce
(2008)
Gary Wilkins
,
Liam Egan
,
Tony Murtagh
,
Phil Judd
Czarny balonik
(2008)
Paul Pirola
,
Ben Osmo
Cześć, jestem Esther
(2008)
Liam Egan
,
Tony Murtagh
,
Des Keneally
,
Phil Judd
Najlepszy fikcyjny film krótkometrażowy
wygrane
Kanister
(2008)
Stuart Parkyn
,
Julius Avery
nominacje
Four
(2008)
Zyra McAuliffe
,
Erin White
Grunt pod stopami
(2008)
Kristina Ceyton
,
Rene Hernandez
My Rabit Hoppy
(2008)
Anthony Lucas
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Niezupełnie Hollywood
(2008)
Michael Lynch
,
Craig Griffin
,
Mark Hartley
Dokument przedstawia australijskie kino gatunkowe, czyli niczym nieskrępowaną rozrywkę pełną seksu, przemocy, akcji i specyficznego humoru.
nominacje
Beyond Our Ken
(2008)
Luke Walker
Rare Chicken Rescue
(2008)
Randall Wood
,
Vickie Gest
The Oasis
(2008)
Ian Darling
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktor
wygrane
[Damian Walshe-Howling]
Damian Walshe-Howling
jako Joker w serialu
Porachunki
(2008)
nominacje
Gary Files
Dogstar
(2006)
za odcinek "Tail's End"
Taffy Hany
East West 101
(2007)
za odcinek "The Enemy Within"
Vince Colosimo
Porachunki
(2008)
za odcinek "The Sorcerer's Apprentice"
Najlepszy gościnny lub drugoplanowy występ w dramacie telewizyjnym - aktorka
wygrane
[Madeleine West]
Madeleine West
jako Joker w serialu
Porachunki
(2008)
nominacje
Amanda Muggleton
City Homicide
(2007)
za odcinek "Lie Down With Dogs"
Brittany Byrnes
H2O, wystarczy kropla
(2006)
za odcinek "Sea Change"
Hanna Mangan Lawrence
Żart losu
(2008)
za odcinek "Not Worth a Cent"
Najlepszy krótkometrażowy film animowany
wygrane
Dog with Electric Collar
(2008)
Damon Escott
,
Steve Baker
nominacje
Architekci papierowego miasta
(2007)
Daniel Agdag
Chainsaw
(2008)
Fiona Cochrane
,
Dennis Tupicoff
Mutt
(2008)
Glen Hunwick
,
Beth Frey
Najlepszy miniserial, film telewizyjny lub serial o krótkim czasie emisji
wygrane
East West 101
(2007)
Kris Wyld
,
Steve Knapman
Dwóch policjantów o odmiennym pochodzeniu pełni służbę w biedniejszych dzielnicach emigrantów.
nominacje
Czekając na deszcz
(2007)
Gus Howard
Valentine's Day
(2008)
Tony Wright
Żart losu
(2008)
Mark Ruse
,
Stephen Luby
Najlepszy młody aktor/aktorka
wygrane
[Danielle Catanzariti]
Danielle Catanzariti
jako Esther Blueburger w filmie
Cześć, jestem Esther
(2008)
nominacje
Thom Green
Grunt pod stopami
(2008)
Saoirse Ronan
Houdini: Magia miłości
(2007)
Clarence John Ryan
September
(2007)
Najlepszy montaż
wygrane
Czarny balonik
(2008)
Veronika Jenet
nominacje
Martwa rzeka
(2007)
Rodrigo Balart
Namiastka nieba
(2007)
Suresh Ayyar
The Jammed
(2007)
Dee McLachlan
,
Anne Carter
Najlepszy montaż filmu dokumentalnego
wygrane
The Oasis
(2008)
Sally Fryer
nominacje
Niezupełnie Hollywood
(2008)
Sara Edwards
,
Mark Hartley
,
Jamie Blanks
Rare Chicken Rescue
(2008)
Scott Walton
The Siege
(2007)
Stewart Young
Najlepszy reżyser telewizyjny
wygrane
Porachunki
(2008)
Peter Andrikidis
Antologia skupiająca się na najsłynniejszych porachunkach gangów w Australii.
nominacje
East West 101
(2007)
Peter Andrikidis
za odcinek pt.: "Death at the Station"
Letni semestr
(2007)
Stuart McDonald
za odcinek ósmy
Satysfakcja
(2007)
Daina Reid
za odcinek pt.: "Truth"
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Namiastka nieba
(2007)
Peter Duncan
nominacje
Wszyscy wyjeżdżają z Brisbane
(2007)
Stephen Vagg
Najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego
wygrane
Grunt pod stopami
(2008)
Rene Hernandez
nominacje
296 Smith Street
(2008)
John Evagora
Chainsaw
(2008)
Dennis Tupicoff
Four
(2008)
Erin White
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Czarny balonik
(2008)
Elissa Down
,
Jimmy Jack
nominacje
Cześć, jestem Esther
(2008)
Cathy Randall
The Jammed
(2007)
Dee McLachlan
The Square
(2008)
Matthew Dabner
,
Joel Edgerton
Najlepszy scenariusz telewizyjny
wygrane
The Hollowmen
(2008)
Rob Sitch
,
Santo Cilauro
,
Tom Gleisner
nominacje
Dogstar
(2006)
Philip Dalkin
za odcinek "Tail's End"
East West 101
(2007)
Kris Wyld
za odcinek pt.: "Death at the Station"
Porachunki
(2008)
Peter Gawler
za odcinek "The Sorcerer's Apprentice"
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Porachunki
(2008)
Greg Haddrick
,
Brenda Pam
Antologia skupiająca się na najsłynniejszych porachunkach gangów w Australii.
nominacje
City Homicide
(2007)
Maryanne Carroll
Gliniarze z Melbourne
(2008)
John Edwards
,
Mimi Butler
Satysfakcja
(2007)
Roger Simpson
,
Andrew Walker
Najlepszy występ w komedii telewizyjnej
wygrane
[Chris Lilley]
Chris Lilley
jako Ja'mie / Pan G / Jonah w serialu
Letni semestr
(2007)
nominacje
Rob Carlton
Chandon Pictures prezentuje
(2007)
Rob Sitch
The Hollowmen
(2008)
Robyn Butler
The Librarians
(2007)
Wyróżnieni w roku 2008
Czarny balonik
(
6/11
)
Namiastka nieba
(
6/10
)
Porachunki
(
6/8
)
The Oasis
(
2/3
)
Houdini: Magia miłości
(
1/6
)
East West 101
(
1/6
)
Cios w serce
(
1/5
)
Cześć, jestem Esther
(
1/4
)
H2O, wystarczy kropla
(
1/4
)
Grunt pod stopami
(
1/3
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.