PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=858069}

Noc w raju

Nak-won-eui bam
6,5 1 166
ocen
6,5 10 1 1166
Noc w raju
powrót do forum filmu Noc w raju

Muszę przyznać, że sceptycznie podchodziłam do tej produkcji i... nie mogłam się bardziej pomylić. To kawał solidnego filmu, chociaż trochę przeciągniętego. Ale jeżeli chodzi o montaż, scenografię i konstrukcję fabuły, to wcale nie odbiega od europejskiego/amerykańskiego kina tego typu.

Umiejętnie połączono rajskie kadry z Jeju z rozlewem krwi i ciągle obitymi twarzami bohaterów. Dodatkowo dominuje żółty kolor w scenach z pomieszczeń, który podkreśla, jak bardzo postaci są zniszczone życiem w tym półświatku.

Ba, wydaje mi się, że pod wieloma względami jest lepiej niż w takiej Ameryce, bo nie ma gloryfikacji gangusów i romantyzowania ich czynów. Trochę się bałam po "Space Sweepers", że humor mi nie siądzie, ale jest "dopasowany" do europejskiego odbiorcy (pewnie przez festiwal w Wenecji). Zgrabnie wpleciono go w te brudne, krwawe wydarzenia - chyba moim faworytem jest scena z policją.

Oczywiście bohaterowie i ich umiejętności są trochę przerysowani, ale kto by się tym przejmował w produkcji tego typu. ;)

Więcej opowiadam tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=lqBb4rhgmp4

Alexandraaa

Film jest ok, ale jak na twórczość Park Hoon - junga to jeden ze słabszych. Lepsze są Ujrzałem diabła z 2010 roku, do którego napisał scenariusz, ale też Manyeho/Wiedźma, V.I.P., New World i Daeho/The Tiger.

ocenił(a) film na 7
michax77

Dopiero powoli się przekonuję do takich klimatów, więc pewnie będę odkrywać te starsze tytuły. Na razie sięgałam po nowsze, bo po prostu rzucały mi się w oczy. Dzięki za podrzucenie filmów! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones