All of Us Are Dead
powrót do forum 1 sezonu

Nawet średni

ocenił(a) serial na 6

Na początku serial wykazuje się być nawet ciekawym ukazaniem miejsca gdzie są zombie.

Mamy uczniów którzy są przerażonymi uczniami, nie super bohaterami co lecą z miotłą wybijać tłumy zombie. Ogółem zombie tak jak i u nas to popkultura(przez to nikt nie chcę wierzyć w nagłe powstanie ich).

Policja stosuje taktykę do kontroli tłumu w czasie zamieszek, bo wie tylko o tym, że agresywny tłum demoluje miasto(choć scena wieczorna gdzie już wiadomo co się dzieje jest z dupy[tylko ta za dnia ma sens]).

Rząd otacza kordonem wojskowym miasto i wprowadza stan wojenny. Na rynku koreańskim robi się krach. Debile YTuberzy próbują stremami i prankami zdobyć popularność. Przez szeroki dostęp do mediów tworzy się chaos oraz panika informacyjna.

Mamy ciekawie ukazany zamordyzm i dbanie o wizerunek w koreańskim szkolnictwie. Gdzie prestiż szkoły jest ważniejszy niż uczniowie i ich problemy.

Jak się zachowują ocalali, jakie taktyki przetrwania stosują i jak ich nadzieja zmienia się rozpacz oraz rezygnację.

I te rzeczy dają naprawdę solidny fundament do prawdziwości świata w serialu, ale niestety jest dużo ale.

Niektórzy bohaterowie to NPC którzy wykonują najbardziej debilne akcje jakie można zrobić w czasie kiedy ludzie są zjadani żywcem, niektóre akcje fabularne też są z dupy:
- Matka głównego, która albo przechodzi głęboka demencję, albo ma IQ buta i idzie ratować syna w najgłupszy możliwy sposób, wbijając się w tłumy zombie przed szkołą.
- Różowa landryna która w czasie gdzie flaki latają i ludzie krzyczą znęca się nad kolegą z biedniejszej warstwy społecznej. Uznałem tą 2 za personifikację podziału klasowego/społecznego Korei.
- Główny Nemesis, który ma bzika na punkcie oka jednego typa i żaden z broniących uczniów nie może połączyć kropek, że jak się kogoś zrzuci z 3 piętra kilka razy i on żyje nadal, to trzeba go inaczej zabić.
- Przewodnicząca która jest mutantem po ugryzieniu i pokazaniu swoich "mocy"(większa siła, słuch i bycie ignorowanym przez zombie) nadal stoi z tyłu jak słup soli jak jej "przyjaciele" są zjadani. Ogółem to jest problem wszystkich, stoją i się patrzą(dopiero w ostatnim odcinku dochodzą do wniosku, że zombie można zabić, za wolna przemiana).
- Ojciec głównej, który uznaje, że po odciągnięciu zombie, zostanie z minutę dłużej by nadal ich odciągać w jednym miejscu(zamiast wziąć flary i rzucać za siebie w czasie ucieczki). I jako, że ma plot armor to udaję mu się uciec z obozu kwarantanny, kiedy z 20 metrów nie może go trafić 10 żołnierzy z pistoletów maszynowych.
- Wiemy, że jest kryzys zombie i mamy głównego sprawce czyli szalone naukowca, co z nim robimy? Ewakuujemy i poddajemy przesłuchaniu? Nie, trzeba go trzymać na komisariacie w mieście i czekać aż zombie się tam dostaną i go zjedzą.
- Odkrywamy, że zombie oraz mutanci reagują na daną częstotliwość? Ale boimy się, ewakuować ludzi bo mogą być zombie lub mutantami? Jakby połączyć te dwie rzeczy...

Przez te bolączki i inne kretynizmy których nie pamiętam na chwilę obecną dostaniemy średniaka który miał zadatki na coś lepszego.

ocenił(a) serial na 6
Archon1500

Zgadzam się z powyższym karwa kawka

ocenił(a) serial na 7
ogarnij133

Ale ten serial zrobiły chińczyki. Trochę inaczej myślą niż ludzie u nas, więc nie ma szans żeby nie wyszła z tego choć po części groteska.

--- Spoiler alert!!! ---
Mnie najbardziej rozśmieszył niezniszczalny chińczyk bez oka.
--- Koniec alertu ---

ocenił(a) serial na 6
NieMamSwojegoZdania

Dla Ciebie każdy Azjata to chińczyk?

ocenił(a) serial na 7
grzegorz_021

Co za pytanie głupie. Przecież wiadomo, że są azjaci rosjanie, araby, żydzi i indianie. Azjaci bo pochodzą z Azji, to się stąd bierze, z nazwy kontynentu.
To jak ja jestem z europy to jestem europejczykiem.

NieMamSwojegoZdania

No kolego to ja własnie z tobą sie nie moge zgodzic bo bredzisz. Wszystkich azjatow zrownałes z chinczykami :) Myślę, że Koreańczycy by się oburzyli. A z tymi europejczykami sie pogrązyles hehe

ocenił(a) serial na 7
mag1ku_mariusz

Ja jestem europejczykiem, może Ty nie, ale większość tutaj tak.
I nie zrównałem. Azjaci to nie chińczyki tylko. Jest jeszcze dużo innych typów i kilka wymieniłem nawet.
Musisz jeszcze raz przeczytać to wtedy na pewno zrozumiesz.

NieMamSwojegoZdania

chyba Ty musisz przeczytac, już któryś raz ktoś Ci piszę, ze to Koreanczycy a Ty ich dalej nazywasz Chińczykami. Jest to obraźliwe i lekceważąnce. Poza tym narodowość piszemy wielką literą.

ocenił(a) serial na 6
idiotka_3

Przecież to jest troll, nie ma sensu próbować wchodzić z nim w jakąkolwiek dyskusję.

ocenił(a) serial na 7
Sol89

Sam chyba jesteś troll. Nie dyskutuję z Tobą.

ocenił(a) serial na 7
idiotka_3

Ale to Koreańczycy typu chinskiego.

ocenił(a) serial na 6
NieMamSwojegoZdania

Zdajesz sobie gościu sprawę, że ciśniesz mega rasistowskie komentarze? Koreancy nie maja nic wspólnego z Chińczykami

ocenił(a) serial na 7
girlamighty

Nie powiedziałem nic rasistowskiego. Chyba mówisz o innych co mówią że araby są jak chińczyki.
A tak w ogóle to mają strasznie dużo wspólnego, chyba nie wiesz gdzie jest korea a gdzie chiny. A tak w ogóle to chińczyki to chińczyki, to jak biali to biali, latynosi to latynosi a afroamerykanie to afroamerykanie. To bardzo proste.
Idź se przezywać kogoś innego.

ocenił(a) serial na 6
NieMamSwojegoZdania

Napisałeś, że serial zrobili "chińczyki" podczas gdy to produkcja południowa koreańska. Dla Ciebie koreańczyk i chińczyk to to samo?

ocenił(a) serial na 7
grzegorz_021

No bo tak to wygląda jak popatrzysz na tych co tam grają. Chyba koreańczycy różnią się krajem w którym mieszkają, nie?

ocenił(a) serial na 6
NieMamSwojegoZdania

"All of us are dead" to produkcja z Południowej Korei, grają tam Koreańczycy którzy mówią po koreańsku, czego tu jeszcze nie rozumiesz?

ocenił(a) serial na 7
grzegorz_021

Wszystko rozumiem. W południowej korei mieszkają koreańskie chińczyki które mówią po koreańsku i zrobiły "All of us are dead". Nie ma tam włochów, polaków, arabów ani indian indian, to koreańska produkcja - już zadowolony?

ocenił(a) serial na 6
NieMamSwojegoZdania

Brawo, nawet taki troll jak Ty może się czegoś nauczyć :).

ocenił(a) serial na 7
grzegorz_021

Nareszcie zdajesz się ze mną zgadzać. Koreańskie chińczyki robią fajne filmy ostatnio.

NieMamSwojegoZdania

To że Koreańczycy wyglądają Tobie na Chińczyków, to nie znaczy że są Chińczykami. Proponuję, abyś zakończył ten festiwal ignorancji, bo się tylko ośmieszasz.

ocenił(a) serial na 7
Spooky_Me

No arabami raczej nie są, ani indianami, ani afroamerykaninami ani afropolakami, ani europejczykami, ani włochami, więc co zostaje?

NieMamSwojegoZdania

weź już skończ ten festiwal trolowania rusku.

ocenił(a) serial na 7
idiotka_3

Hahaha, ruski troll, to mówili w wiadomościach jak oglądałem.
Sama nie rób festiwalu jakiegoś, a nie się czepiasz jak rozmawiamy na forum.

NieMamSwojegoZdania

no właśnie, może problemem jest to, że oglądasz wiadomości XD

ocenił(a) serial na 7
idiotka_3

Oglądam wiadomości, bo tak robią odpowiedzialni ludzie. Interesują się co się dzieje na świecie i w kraju.
Może też powinnaś pooglądać bo połowa filmów co oceniłaś jest Twoja ulubiona i masz ich aż 549.
Jakbyś trochę tego czasu ulubionych filmów zrobiła na wiadomości, to może nie byłabyś taka nienawistna na forum.
Robisz tu hejt, ale może nie rozumiesz to słowo bo nie oglądasz przecież informacji ze świata, ale tak się to nazywa to co robisz - hejt.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
NieMamSwojegoZdania

Koreańczyk a Chińczyk to zupełnie inne osoby, nawet z wyglądu, Ja np. Jestem Polakiem mieszkającym w Polsce ktora znajduje się w Europie, a więc też jestem Europejczykiem, ale chyba nie powiesz, że Polacy są identyczni jak hiszpanie ? Ile Ty masz IQ, 20 ??

ocenił(a) serial na 7
UpadIy_Widz

Polacy to słowiany to wiadomo, że inaczej niż latynosi, ale raczej podobnie jak ludzie z litwy czy białorusi czy ukrainy. A ci z korei z tego co widziałem wyglądają tak samo jak chińczyki, i nawet mówią jak w anime, a w ogóle nie wyglądają jak indianie na przykład. Jak ich w takim razie nazwiesz?

ocenił(a) serial na 10
NieMamSwojegoZdania

Indianie ? Indianie są z Azji ?? WTF ???

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
UpadIy_Widz

Widzę że nie wiem czemu ale zablokowali mi wypowiedzenie. Powiem jeszcze raz to samo na ile pamiętam i powiem nawet więcej.
Odpowiadam Ci:
Tak. Jak kolumb dopłynął do ameryki to przezwał amerykanów indianami bo myślał że dopłynął do indii, więc nazwał ich jak mieszkańców indii czyli takiego kraju w azji który zamieszkują azjaci którzy w ogóle nie wyglądają jak chińczyki.

Archon1500

Akurat ta przewodniczą o tym że jest ignorowana przez zombie to się zorientowała dopiero w 10 odcinku, o ile się nie mylę.Fakt, ten co ją ugryzł też był, więc powinna ruszyć głową, ale niewymagajmy za wiele od serialu o zombie.

ocenił(a) serial na 7
Archon1500

Zgadzam się w dużej mierze dodałbym wątek, że w niektórych momentach główny zły gryzie uczniów jak przewodniczącą, która staje się taka jak on, a pozostali zmieniają się w normalnych zombie (tak jak uczeń łucznik), zero w tym logiki

Sapek_92

Mi się wydaje, że to dlatego, bo przewodniczącą ugryzł w rękę i ona nie umarła. Tamtych uczniów "zjadł", więc najpierw ich zabił i stanęło im serce, a potem się przemienili.

ocenił(a) serial na 3
Archon1500

Ja oglądając zachowania tych „gnębionych” uczniów doszłam do wniosku, że już rozumiem czemu byli gnębieni :l

Archon1500

Dodałabym jeszcze niekonsekwencję z tym super słuchem - przewodnicząca słyszy z bardzo daleka, że zombie idą, a nie słyszy, że ktoś jest za drzwiami w magazynku. Dobre też było jak latali i ostrzegali, żeby się schować, bo zrzucą bomby po czym zrzucili je 5 minut później, na pewno wszystkim ocalałym udało się uciec :)

ocenił(a) serial na 6
Dzej_dzej_

O tak, ostrzeganie tuż przed zrzuceniem bomb było piękne :D Tak samo jak wszystko, co wypunktował autor tematu.
W kwestii produkcji o zombie nie miewam zbyt wielkich oczekiwań, bo poza "The walking dead" to są zawsze w najlepszym razie średniaki. Ale ten akurat był całkiem przyzwoity.

Sol89

Ale z drugiej strony te bomby chyba nie były zbyt „potężne” skoro szkoła się nie zawaliła, więc może wystarczyło uciec kilkaset metrów od miejsca zrzutu ;)

ocenił(a) serial na 6
Dzej_dzej_

Tylko jak w takim razie miały zabić 40% mieszkańców bodajże 170-cio tysięcznego miasta? Ot, zagwozdka :P

Sol89

Zanim zrzucono bomby, to drony sprowadziły przemienionych w określone miejsca, w których miały być planowane wybuchy. Było mówione, że nie mają atomówki, więc był to mniejszy kaliber. Przewodnicząca słyszała, że ktoś jest w magazynku [tupot tej laski] ale była zdezorientowana, bo nie wiedziała, co się z nią dzieje i chyba ją to przytłoczyło i nie chciała pokazać, że coś z nią nie tak. Ogólnie mi się serial bardzo podobał, myślałem, że będzie fala zombii i będą się bronić w tej szkole przez cały sezon jak w pewnym serialu, ale spoko, że w takich czasach i do tego w kraju azjatyckim nie poprzestali na restrykcjach i nie zrobili z tego pandemicznego badziewa, które kręci się w okół 1 miejsca i 10postaci. Ciekawe też koncepty np ten z raną na oku albo Namra i jej wątek, zakończenie moim zdaniem też spoko o ile planują zrobić 2 sezon. Szkoda tylko tego gościa, co poświęcił się na budowie, ale mam przeczucie, że w 2 sezonie coś się zakręci w okól niego. Sam go widzę jako antagonistę ;|

SOLDSOUL

Obstawiam napalm. Gdyby w 2. sezonie okazał się antagonistą, to byłby dopiero niespodziewany zwrot akcji, ale pasowałaby mu taka rola.

ocenił(a) serial na 6
SOLDSOUL

niby dlaczego ten typ mialby byc antagonista?

ocenił(a) serial na 7
yemeth1

Bo mu z oczu patrzy jakby ukrywał.

ocenił(a) serial na 6
NieMamSwojegoZdania

a to ci cwany chinczyk

ocenił(a) serial na 7
yemeth1

Ale pewnie niezniszczalny. No i główny, chyba że mi się myli z innym.

ocenił(a) serial na 6
NieMamSwojegoZdania

tam w sumie kazdy chinczyk to glowny chinczyk, nie ma za bardzo takiego najglowniejszego chinczyka. jest grupa chinczykow i to jest glowna grupa, a pozostale chinczyki na peryferiach opowiesci to chinczyki towarzyszace, tak zwane supporting cast jak mowia angliki. tak to widze

ocenił(a) serial na 7
yemeth1

O! Spostrzeżonko! Nigdy na to w ten sposób nie patrzyłem ale od dziś chyba zacznę i pochwalę się kolegom. Faktycznie była główna grupa chińczyków cała, kilka chłopów i więcej niż dwa babsztyle.
Uszanowanie

SOLDSOUL

O jakim serialu masz na myśli ?

ocenił(a) serial na 7
Archon1500

Ja dodam jeszcze: głupia smierć ojca dziewczyny, i jak dobrze pamietam to dziewczyna (nie jestem w stanie przypomnieć sobie imienia) została ugryzionya na początku i ani się nie przemieniła ani nie była nosicielem bezobjawowym. Nie ogarniam tego.

magda0911

Dziewczyna na początku została ugryziona przez chomika który miał w sobie wirusa bo doktorek sobie testy prowadził i się przemieniła ale ja trochę nacpali i przewieźli do szpitala a tam już zrobiła swoje ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones